Rosenlundsgade 6,
9510 Arden
Velkommen til Rosenlundsgade 6 – en moderniseret 1-plans villa beliggende på en lukket vej med stisystem til skole, dyrepark mm. Ejendommen er opført i gule mursten og har et nyere eternittag fra 2019. Der er efterisoleret på loftet med 200 mm, og boligen har hvide plastvinduer fra 2005 samt gulvvarme i hele huset, undtagen i værelserne.Boligen fremstår moderniseret og indflytningsklar. Der er to gode indkørsler med plads til flere biler. Indenfor byder boligen på en rummelig entré med gulvvarme, god skabsplads til overtøj samt skydeskab med vaskesøjle og teknikrum. Køkken/alrum og stue er samlet i en åben løsning med hvide gipslofter. Nyere hvidt KVIK-køkken har alt i hårde hvidevarer og en indbygget barplads til gæsterne.
Stuen er rummelig og har et hyggeligt hjørne med brændeovn og udgang til en ny, rå udestue med mange vinduespartier. Udestuen giver gode muligheder for at indrette en overdækket terrasse eller benytte det til slyngelstue. Herfra er der videre adgang til en sydvestvendt terrasse, hvor eftermiddags- og aftensolen kan nydes. Spiseområdet har Velux-vinduer fra 2019 med automatisk styring, som giver et godt lysindfald.
Boligen rummer fire gode og rummelige værelser med hvidmalede rustiklofter, hvoraf tre har indbyggede skabe. Badeværelset er moderniseret og fremstår pænt med stor bruseniche, to håndvaske med sandfarvede underskabe og god skabsplads. Udenfor findes en stor garage på 45 m² fra 2010 med højt til loftet – ideel til hobbybrug eller bilentusiasten. Haven er nem og overskuelig, primært udlagt med græs. Derudover er der drivhus, fine højbede samt to udhuse til opbevaring af brænde, haveredskaber og cykler. Grunden er omkranset af hæk, hvilket giver en god grad af privatliv.
Skal du have solgt først?
Jeg tilbyder en gratis og uforpligtende salgsvurdering af din bolig!