Lyngvej 6, Rebild,
9520 Skørping
Præsentabel, rummelig og velbeliggende 1½-plans kalksandstens villa opført i 1967, tilbygget med 1. sal i 1978 - sortmalet eternittag - højtbeliggende på velanlagt og sydvendt grund i roligt villakvarter midt i Rebild by - her er få skridt til Rebild Bakker, Rold Skov - flere gode spisesteder og afskærmet cykelsti direkte til Skørping Skole m.v.Bred og flisebelagt indkørsel giver rigelig mulighed for parkering og adgang til 27 m2 muret garage/udhus med eternittag. Flere af boligens vinduer er udskiftet i 2008.
Boligarealet udgør 195 m2 - heraf 120 m2 i stueplan, som indeholder: Entre med mosaikgulv - åben fordelingsgang med skabe og adgang til 2 gode værelser - begge med skabe - nyere badeværelse (2014) med sandfarvede gulvfliser (gulvvarme), glasvæg til stor bruseniche, hvidt sanitet. Fra fordelingsgangen åbent til alrum med skabsvæg og fyrretræstrappe til 1. sal. Køkken (2000) med masser af skabsplads med låger i bøgefiner, grå bordplade, induktions kogeplade, stålemhætte, indbygningsovn, opvaskemaskine og køleskab. Bryggers med bordplade med vask og vaskemaskine - brunlige gulvfliser (gulvvarme), faste skabe. Stor og lys vinkelstue med brændeovn, egeparket under tæpper og udgang til delvis overdækket sydvendt terrasse og den skønne have med frugttræer og hyggelige buske.
1. sal udgør 72 m2, har rustiklofter og indeholder: Reposstue, 2 gode værelser - begge med skabe og nyere vinduer (2020), rummeligt badeværelse med bruseniche (skal renoveres), stort soveværelse med skabe og dør til depotrum - samt udgang til østvendt og overdækket altan/terrasse.
MASSER AF PLADS - VELHOLDT OG PRÆSENTABEL - UGENERT GRUND I ATTRAKTIVT OG ROLIGT VILLAKVARTER, CENTRALT I REBILD.
Indflytningsklart - og samtidigt med god mulighed for at sætte eget præg - 5 soverum!
Ring 9839 1127 for nærmere aftale om fremvisning ...
Skal du have solgt først?
Jeg tilbyder en gratis og uforpligtende salgsvurdering af din bolig!