Sjællandsgade 16,
9560 Hadsund
Central beliggende villa med 197 m2 bolig og udsigt til Mariager Fjord.Villaen er beliggende helt tæt på den smukke Mariagerfjord samtidig med, at du også er helt tæt på alle byens faciliteter. Herfra er du tæt på stisystemet, som fører direkte til skolen og idrætshallerne, så man trygt kan sende børnene afsted på cyklen. I Hadsund er du ligeledes omgivet af skov og dejlig kuperet natur.
Villaen som er beliggende i det attraktive Ø-gade kvarter indeholder stor entré med god plads til at smide overtøjet. Herfra er der adgang til husets store badeværelse med badekar, bruseniche og gulvvarme. Huset byder ydermere på køkken med spiseplads, et mindre værelse/kontor og stor vinkelstue med brændeovn fra før 2003 og udgang til skøn overdækket terrasse.
Overetagen byder på et rummeligt repos med hyggelig bar, samt en lys opholdsstue med ovenlysvinduer og med udgang til overdækket terrasse med god udsigt over Mariager Fjord. På 1. salen er der endvidere et toilet og to store værelser. Man kunne med fordel lave en kvist eller en indbygget tagterrasse mod syd, så udsigten til fjorden virkelig kan komme til sin ret.
Der er endvidere garage med el-port, samt et redskabsrum med plads til haveredsskaber, havemøbler, cykler mv. Haven er hovedsagelig udlagt med græsplæne til børnenes spil og leg, samt drivhus eller havehus, hvor de lune sommeraftener kan nydes.
Søger du og din familie en centralt beliggende villa med et stort boligareal, så giv os et kald på 98 57 57 77 for en fremvisning heraf.

Skal du have solgt først?
Jeg tilbyder gratis og uforpligtende salgsvurdering af din bolig!