Korupvej 11, Veddum,
9560 Hadsund
Her får du et boliglandbrug med 2,4 hektar jord, flere anvendelige udebygninger og et stuehus, hvor flere af de større forbedringer allerede er udført – blandt andet nyt eternittag fra 2022 og nye trævinduer fra 2023.Stuehuset byder dig velkommen via en entré med plads til opbevaring. Herfra er der adgang til et af husets værelser samt videre ind i den lyse og rummelige opholdsstue, hvor der er god plads til sofahjørne og hyggelige stunder. Gennem franske døre åbner stuen op til alrummet, som danner et naturligt samlingspunkt i boligen. Her er god plads til spisebordet, og fra rummet er der udgang til en sydvendt overdækket terrasse. I alrummet bidrager en hyggelig brændeovn til både varme og stemning på de kolde dage. I forlængelse af alrummet ligger endnu et stort værelse med indbyggede skabe, som egner sig oplagt til soveværelse eller hjemmekontor. Køkkenet ligger i åben forbindelse med alrummet og fremstår lyst og indbydende i en landlig stil. Køkkenet er udskiftet i 2007-2008 og tilbyder gode arbejdsforhold samt fin opbevaringsplads. I stueplan finder du desuden et stort bryggers med egen indgang, vaskefaciliteter og god plads til opbevaring, ligesom boligens badeværelse fra 2009 ligger i forbindelse hermed. Badeværelset er indrettet med muret bruseniche og gulvvarme, ligesom der også er gulvvarme i bryggerset.
På førstesalen finder du et repos, der fordeler til to gode værelser samt et praktisk toilet. Derudover er der to depotrum, som giver ekstra opbevaringsmuligheder. Førstesalen kan med fordel moderniseres, så du kan sætte dit eget præg og få den til at stå skarpt.
Udenfor venter en grund på 2,4 hektar med en parklignende have fyldt med træer, buske og stort græsareal samt mark- og mindre skovarealer. Her finder du også en sø med mulighed for andejagt. Ejendommen ligger omgivet af smuk natur og byder desuden på gode jagtmuligheder. Haven giver god plads til leg, afslapning og udeliv i rolige omgivelser, og til ejendommen hører flere anvendelige udebygninger, herunder en stor rundbuehal, klassiske længer samt mindre bygninger – perfekte til hobby, værksted, opbevaring eller mindre dyrehold alt efter behov og interesser.
Ejendommen ligger i rolige omgivelser blot ca. 10 minutters kørsel fra Hadsund, hvor du finder indkøb, skole, daginstitutioner og fritidsaktiviteter. Samtidig er der kun ca. 13 minutter til Øster Hurup med nogle af Danmarks bedste badestrande, og Aalborg nås på omkring 40 minutter.
En ejendom med god plads både ude og inde – perfekt til dig, der ønsker landlig idyl, rummelige rammer og mulighed for at sætte dit eget præg.
Kontakt os på 98 57 57 77 for en fremvisning og oplev selv mulighederne.
Skal du have solgt først?
Jeg tilbyder en gratis og uforpligtende salgsvurdering af din bolig!