Centralt beliggende rækkehus i Ørum
Indenfor gåafstand ligger der både dagligvarebutikker, skole, pasningsmuligheder, lægehus og bager så her kan I nemt lade bilen stå. Er I naturelskere, finder I naturen samt de fantastiske Ø Bakker inden for kort afstand. Området byder også på grønne fælles arealer og mange gode legepladser, hvor børnene rigtig kan boltre sig.
Rækkehuset er opført i 1989, i flotte røde mursten i et plan. Husets 95 boligkvadratmeterne er rigtig godt udnyttet og hele huset er løbende vedligeholdt.
Indenfor bliver I mødt af en fin entré, hvor der er videre indgang til et stort soveværelse med skabe, samt et pænt og rummeligt badeværelse med bruseniche og gulvvarme. Derudover er der også adgang videre indtil boligens samlingsrum, nemlig den dejlige åbne stue med et rigtig godt lysindfald. I stuen er der god plads til både spiseafdeling samt en hyggelig sofakrog.
Der er fra stuen udgang til en dejlig overdækket terrasse der vender mod sydvest. I forbindelse med stuen ligger også et funktionelt og vedligeholdt køkken, der kan rumme en hyggelig spiseplads. Der ligger i denne del af huset også 2 gode værelser.
Fra husets dejlige overdækkede terrasse kan man nyde sommeren i rolige og private omgivelser, med udsigt til den nemme og overskuelige have. Der er i indkørslen anlagt en ekstra parkeringsplads, hvor I her kan parkere bilen, campingvognen eller traileren. Bilen kan også komme i læ i husets carport, som også har et tilhørende redskabsrum, hvor haveredskaberne bl.a. kan opbevares.
Så vil I være en del af et trygt og stærkt lokalsamfund, så er Egelundparken 5a i Ørum noget for Jer.
- Boligareal: 95 m²
- Grundareal: 403 m²
- Byggeår: 1989
- Værelser: 4
- Energimærke: C
- Sagsnr: VR20103

Har du spørgsmål, så kontakt mig
Jakob Haugaard
Ejendomsmægler, MDE & Partner
Telefon: 8661 5388
Mobil: 2323 1891
jhn@johnfrandsen.dk
Vi lever af tilfredse kunder!
Hos John Frandsen A/S er tilfredse kunder vores topprioritet. Vi gør en ekstra indsats for dit boligsalg.