Grenåvej 648H,
8541 Skødstrup
Andelsbolig i "Æblehaven" med lav boligydelseHer på Grenåvej 648H finder du dette skønne rækkehus som er opført i 2004. Her bliver du en del af en velfungerende andelsforening med 14 boliger, hvor både boligydelse og varmeudgifter er billige.
Rækkehuset er på 88 m2 fordelt på 2 plan.
I stue etagen finder du den rummelige entre med trappe op til 1. sal, et stort køkken med spiseplads og med et særdeles godt lysindfald fra karnappen, hvorfra der også er udgang til terrassen. Desuden findes der er godt værelse samt husets badeværelse som er lyst og velholdt og har plads til vaskesøjle.
På 1. sal finder du et stort og lyst værelse, som eventuelt kan deles i 2, samt den dejlige stue på hele 20 m2, der ligesom køkkenet, har et skønt lysindfald fra karnappen og som tilmed har fransk altan og en skøn udsigt over området.
Hele boligen fremstår lys og indbydende, lige til at flytte ind i.
Med udgang fra køkkenet findes den private have, som er anlagt med en fin terrasse og omkranset af hæk, så her har du masser af privatliv. På den anden side af huset, er der også anlagt terrasse, hvorfra aftensolen kan nydes. Her er også et godt og særdeles anvendeligt udhus.
Her er desuden en god fælles parkeringsplads og nogle dejlige grønne fællesarealer.
Beliggenheden er tæt på offentlig transport, kun 600 meter til letbanestationen, og bussen holder nærmest lige uden for døren. Derudover er der kun 800 meter til indkøb, samt kort afstand til motorvejstilkørslen, så du hurtigt kan komme afsted.
Skødstrup er en by med et godt foreningsliv og masser af fritidsaktiviteter. Skov og strand er kun en kort cykeltur herfra.
Andelsforeningen er enormt velrevet, og har en fornuftig belåning UDEN rente-swaps. Boligydelsen er på kun 5000 kr. pr. måned hvilket betyder at du her i Æblehaven kan bo både billigt og trygt.
Lyder det som en bolig for dig? Så kontakt os for en fremvisning.
Velkommen til!

Skal du have solgt først?
Jeg tilbyder en gratis og uforpligtende salgsvurdering af din bolig!